☰ Menü
Yeni iPhoneların Türkiye Fiyatı Belli Oldu - Yeni iPhone'ların Türkiye Fiyatı Belli Oldu!

Yeni iPhone’ların Türkiye Fiyatı Belli Oldu!

12 Eylül günü yeni iPhone modellerini tanıtacak olan Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da tanıtımdan önce bazı bilgilerin sızılmasına engel olamadı. Yeni çıkacak olan cihazların başta teknik özellikleri olmak üzere fiyat bilgilerinin dahi ortaya çıktığı görüldü. Geçtiğimiz ay üm ürünlerine zam yapan Apple, yeni modellerinin 10,000 TL üzerinde olacağının sinyallerini önceden vermişti. Yeni iPhone’ların Türkiye Fiyatı belirli olması ile beraber 10,000 TL limitinin bile oldukça iyimser kaçtığını görmekteyiz. 12 Eylülde yapılacak tanımda iPhone 9, iPhone XS ve iPhone XS Plus modellerinin tanıtımı yapılacak. Fiyatların belirli olmasına neden olan etmen ise; bir mağaza satış ekranı içerisinde yeni modellere ait fiyat grafiklerini paylaşmasıdır.

Yeni iPhone’ların Türkiye Satış Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Yapılan paylaşımlara göre Yeni iPhone’ların Türkiye fiyatı KDV ve diğer vergiler eklendiğinde oldukça yüksek miktarlara ulaşıyor. 6.1 inçlik LCD ekrana sahip olacak iPhone 9’un vergiler dahil 8,474 TL’ye satıldığını görüyoruz. Bunun üzerine vergi ve KDV eklendiğinde ise fiyatın 10,000 TL’nin üzerine rahatlıkla çıkabildiği görülüyor.

iPhone X’in yerini alması beklenen XS modellerinde ise durumun daha beter olduğunu görebilirsiniz. iPhone XS modelinin vergiler ve KDV’ler eklenmeden önceki satış fiyatının 10,169 TL olduğu görülüyor. Bu fiyat üzerine KDV ve diğer vergiler eklendiğinde satış fiyatının doğrudan 12,000 TL’ye çıktığını görebilirsiniz.

OLED ekranı ve 6.5 inç büyüklüğü ile Apple’ın bu zamana kadar üretmiş olduğu en iyi telefon olarak gösterilen iPhone XS Plus, vergi ve KDV hariç 12,711 TL’ye satılacak. Mağazalarda KDV ve diğer vergiler eklendiğinde ise satış fiyatının rahat bir şekilde 15,000TL’ye ulaştığını söyleyebiliriz. Yeni iPhone’ların Türkiye Fiyatları liste halinde bu şekilde sizlere ulaştırmaya çalıştık.

Yazar Hakkında
Toplam 3 yazı
phantaso
phantaso
Yorumlar (Yorum yapılmamış)
×

Bir Şeyler Ara