☰ Menü
Xiaomi Mi A1 Patladı - Xiaomi Mi A1 Patladı!

Xiaomi Mi A1 Patladı!

Çin’in en büyük akıllı telefon üreticileri arasında yer alan Xiaomi, son yıllarda çıkarmış olduğu telefonlar ile birçok ülkede kendi satış rekorlarını kırmayı başardı. Ülkemizde de birçok kişi tarafından sevilen, önerilen ve benimsenen Xiaomi, bu sefer karşımıza oldukça kötü bir haber ile çıkıyor. Şirketin en fazla tutulan ürünleri arasında yer alan Xiaomi Mi A1 bugün şarj olduğu esnada patlayarak büyük bir şok uyandırdı. Akıllı telefonlar, iletişimlerinimizi sorunsuz bir şekilde karşılarken bizler için birer eğlence aracı haline de gelebiliyor. Bu denli gelişmiş olan cihazların bataryalarının bombaya dönüşebilmesi elbette hepimizi derinden etkileyebiliyor.

Xiaomi Mi A1 Şarj Olurken Patladı!

Geçmiş yıllada sıklıkla Samsung’un batarya problemlerinden dolayı patlayan telefon haberlerini sizlere duyurmuştuk. Gece uyumadan önce telefonunu şarja takan Xiaomi Mi A1 kullanıcısı, gece telefonunun bir anda patladığını belirtti. Telefonunun kendisinden biraz uzakta ve kılıfta olmasından dolayı bir zarar almadığını belirten kişi, olayı oldukça ufak atlatmış gibi görünüyor. Çin’de gerçekleşen bu olay bizlere yine kullandığımız telefonları şarj ederken ek tedbirler almamızı gösterdi.

8 aydır kullandığı Xiaomi Mi A1 telefonundan herhangi bir şekilde şikayetçi olmayan telefon sahibi, bu zamana kadar en ufak bir ısınma problemi ile dahi karşılaşmadığını belirtti. Olay sonrasında Xiaomi mühendislerinin telefonu incelemek için aldığını belirten telefın sahibi, durum hakkında şirketten henüz bir açıklama gelmediğini de belirtti.

Yazar Hakkında
Toplam 18 yazı
phantaso
phantaso
Yorumlar (Yorum yapılmamış)
×

Bir Şeyler Ara