ANDROIDPIT battery 4 w782 696x392 - Samsung ve Diğer Büyük Şirketler Eski Akıllı Telefonlarını Yavaşlatmadıklarını Doğruladı!

Samsung ve Diğer Büyük Şirketler Eski Akıllı Telefonlarını Yavaşlatmadıklarını Doğruladı!

Apple, eskimiş bataryalarından dolayı kasıtlı olarak eski iPhone’ları yavaşlattığını açıklamıştı.Bu yavaşlatma olayının,akıllı telefon endüstrisinde yaygın bir uygulama olup olmadığını merak ettirdi.

Öyle görünüyor ki, uzun süre kullanılmış yani performansı düşmüş bataryaları nedeniyle eski iPhone’ları kasıtlı olarak yavaşlatan tek önemli şirket Apple’mış gibi görünüyor. Samsung, LG, HTC ve Motorola gibi büyük şirketlerin yaptığı açıklamada, böyle bir davranışa girmediklerini ve bir yazılım güncellemesi yoluyla eski telefonlarını kasıtlı olarak yavaşlatmadıklarını doğruladı.

Bir HTC sözcüsü, Bataryaların performansı düştüğünde işlemcilerini yavaşlatmak için herhangi bir uygulama yapmıyoruz” dedi. Motorola sözcüsü, “eski bataryalara Sahip telefonlarımızın CPU performansını azaltmıyoruz” dedi.

LG de yaptığı açıklamada Apple’ı hedef alarak böyle dedi:

“Asla yok, asla! Müşterilerimizin düşüncelerine önem veriyoruz. “

Samsung’un açıklamasında eski telefonlarını yavaşlatmadığını doğruladı.

“Telefon ömrü boyunca yazılım güncellemeleri ile CPU performansını düşürmüyoruz.”

 

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Özkan Taşlı
Özkan Taşlı
Bloğum ise 12 Ekim 2017 tarihinde yayın hayatına başladı.Bloğumda daha çok cep telefonları ve mobil işletim sistemleri hakkında bilgi ve haber paylaşımı yapmaktayım.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)
×

Bir Şeyler Ara