☰ Menü
PUBG Mobile Rekorlara Doymuyor - Mobile PUBG Rekorlara Doymuyor!

Mobile PUBG Rekorlara Doymuyor!

2017 yılının en trend oyunlarından birisi olarak gösterilen PUBG, kısa sürede yakaladığı popülasyon ile dünyanın en iyisi olma yolunda ilerlemekte. Bilgisayar ve konsol üzerinde hala büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan oyun, 2018 yılı içerisinde Mobile platforma da giriş yaptı. Mobile PUBG olarak Android ve İOS platformuna giriş yapan oyun, kısa süre içerisinde mobilde trend haline geldi. Tencent Games tarafından yapılan açıklamaya göre, Mobile PUBG büyük bir rekor kırmış durumda. Oyuna her iki platform üzerinden giren günlük oyuncu sayısının 20 milyondan fazla olduğu belirtildi.

Mobile PUBG En Çok Oynanan Oyun Olarak Gösterildi!

Mobil platforma tamamen ücretsiz olarak gelmesi ile beraber popülerliği büyük oranda artan oyun, kısa süre içerisinde milyonlarca kişi tarafından indirildi. Bilgisayar üzerinden oyunu ücretli olarak satın alamayan birçok kişi, PUBG deneyimi yaşayabilmek için adeta mobile platforma saldırmış durumda. 11 Eylül günü yapılan güncelleme ile oyun içerisine Sanhok haritasını getiren şirket, bununla beraber yeni silah ve ekipmanları da mobil alana dahil etmiş durumda. Son gelen güncellemenin boyunu Android platformu için 1,5 GB olurken İOS platformu için 2 GB olduğu ifade ediliyor.

20 milyondan fazla olan oyuncu sayısının elbette tamamı mobilden iriş yapmıyor. Oyunu bilgisayar üzerinden oynayamayan birçok kişi, bazı emülatör programları aracılığı ile mobil oyunu bilgisayarları üzerinden oynayabiliyor. Bu nedenle oyunun kullanıcı sayısının her geçen gün artması oldukça doğal gösteriliyor.

Yazar Hakkında
Toplam 5 yazı
phantaso
phantaso
Yorumlar (Yorum yapılmamış)
×

Bir Şeyler Ara