☰ Menü
Microsoft Surface Phone

Microsoft Katlanabilir Telefon Üzerinde Çalışıyor

“Andromeda” projesi için geçen yıldan bu yana çok haber çıkıyor, ancak bilgi oldukça az. Şimdi, Windows 10’un en son önizlemesinde bulunan bazı yeni API’lerle birlikte sızdırılmış bir e-posta, bize biraz daha fazla bilgi veriyor.

gsmarena 005 - Microsoft Katlanabilir Telefon Üzerinde Çalışıyor

Andromeda sadece bir “telefon” olmayacak. Microsoft’un esnek menteşeli dizüstü bilgisayar serisinin başarılı adımlarını izleyerek “taşınabilir cihaz” olacak.Evet, katlanabilir bir telefondan bahsediyoruz.

API, uygulamaların menteşe pozisyonuna bağlı olarak arayüzlerini ve işlevselliğini ayarlamasına izin verir.

Daha önce gelen patentli dosyalara ve Microsoft’un sızdırdığı e-postaya dayanarak, bir Twitter kullanıcısı, Yüzey Telefonunun nasıl görünebileceğine dair bazı ayrıntılı görseller yayınladı.

Surface Phone,Windows 10’u çalıştırabilir ve Qualcomm’un yaklaşan işlemci modeli olan Snapdragon 850’si tarafından desteklenebilir . Ancak asıl soru şu: Windows 10’un ekosistemi yeterli bir mobil deneyim sunmak için yeterince iyi mi? Yakında öğrenmeyi umuyoruz çünkü Andromeda projesi heyecan verici geliyor.

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Özkan Taşlı
Özkan Taşlı
Bloğum ise 12 Ekim 2017 tarihinde yayın hayatına başladı.Bloğumda daha çok cep telefonları ve mobil işletim sistemleri hakkında bilgi ve haber paylaşımı yapmaktayım.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)
×

Bir Şeyler Ara