Post Apocalypse London - Kıyametten Sağ Çıkmak için Neler Yapabilirsiniz?

Kıyametten Sağ Çıkmak için Neler Yapabilirsiniz?

Kendinizi dünyanın sonunda veya olası bir zombi salgını olduğunu görürseniz, hayat kalmak için neler yapabileceğinizi araştırdık.

1. Yaşam becerilerinizi öğrenin

zombi kıyamet hayatta kalma

“Kıyamet sonrası bir çoraklıkta kendinizi bulabileceğinizi düşünün, kendinizi nasıl hayatta tutarsınız? Acil durumlarda size yardımcı olabilecek günlük objeler vardır.

Örneğin kirli bir su birikintisi buldunuz; onu sterilize edilebilirsiniz. Şişenizi doldurun ve güneş altında bırakın. Güneşin UV ışınları suyun içinden geçip oradaki mikropları öldürürler.

“Kaliteli teneke kutulardan basit bir gaz sobası yapabilirsiniz, bu gerçekten verimli. İkinci Dünya Savaşı sırasında Avrupa’daki otomobilleri çalıştırmak için kullanılan aynı işlemi kullanılır.

2. İyi bir saklanma yeri seçmeye çalışın

saklanma yeri ile ilgili görsel sonucu

“Öncelikle şehirlerden kaçının.Uygarlık çöktü ve kendiniz için bir şeyler yapmak zorunda kaldıysanız, şehir en kötü yerlerden biri. elektrik yok, gaz yok, akan su yok, ışık yok ve kendi yiyeceklerinizi yetiştiremiyorsunuz çünkü her şey asfalt kaplı.Bu nedenle kırsal bir bölgeye gitmek isteyeceksinizdir.Kendinize içebileceğiniz temiz suya sahip bir nehir yakınında bir yer bulun.

3. Bir sağlık kiti paketi

“Evden çıkmak için dört dakikalık bir uyarı olduğunu düşünün.  Biraz taze su ve teneke kutu yiyecek kapın,bir bıçak, ipleri bağlamak için bunun yerine iPod kulaklıkları ve  suyu sterilize etmek için boş plastik şişeyi almayı unutma. Her şeyi zekice, ustaca ve yeni yollar ile bir şeyleri kullanmakla alakalıdır. ”

Son araştırmalara göre , İngiltere nüfusunun üçte biri (% 35) felaketin yaşanması ihtimaline karşı 72  saat boyunca hayatta kalacak bir kit tutuyor!

4. Cep telefonunuzu kullanın

iphone - Kıyametten Sağ Çıkmak için Neler Yapabilirsiniz?

“Bugünlerde olmadan yaşayamayacağımız bir şey cep telefonlarımızdır, ancak uygarlık çöktüğü takdirde pek fazla kullanamayacağız. Ancak, cep telefonumuzda en az iki ay çalışmaya devam edecek bir özellik var ve bu da GPS.İnsanlara telefon edemeyecek veya ” tweet” yapamayacağımız halde , harita fonksiyonu uydu sinyallerine dayanılarak çalışmaya devam edecek.- akıllı telefonumuzun pusulası için de geçerli! ”

5. Süper temizleyici ol

solar panel ile ilgili görsel sonucu

“Hayatta kalmanın en büyük anahtarı, ihtiyacınız olan şeyleri süpürüp yemeyi öğrenmektir. Ellerinizin üzerinde en iyi şeylerden biri de bir araba aküsü ve alternatör. Cep telefonunuzu şarj etmek için  bir güneş paneli kullanılabilirsiniz.

6. Yararlı bir insan birliği oluşturun

“Bir kıyamet sırasında yanınıza kimleri alacağınızı hayal etmiş olabilirsiniz. Kimler en yararlı olurdu? Kendi yiyeceklerini yetiştirme kabiliyetine sahip bir pay sahibi olan birini tanıyor musunuz? Ya da marangoz ya da metal işçisi gibi elleriyle iyi olan birini mi, yoksa bir tamirci gibi iyi bir şey yapanlar mı var? Bunlar toplumu yeniden inşa etmeye çalışırken çok faydalı olacak insanlar. Bilgisayar programcıları veya astrobiyologlar gibi insanlar muhtemelen birkaç kullanışlı beceri öğrenmek zorunda kalacaklar!

Peki ya bir zombi kıyamet günü …?

apocalypse ile ilgili görsel sonucu

Bir zombi kıyameti sırasında en güvenli yerlerden biri (şimdiye kadar gerçekleşmeyecek olan!) Bir hapishane olurdu. Yüksek duvarları ve dikenli tel çitleriyle, insanları içeri sokmada büyük bir rol oynamaktadır, ancak tabii ki insanları dışarıda tutmak da harika,bitki yetiştirmek için otoparkı kazın; sonuçta son derece güvenli bir sığınak olur!

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Özkan Taşlı
Özkan Taşlı
Bloğum ise 12 Ekim 2017 tarihinde yayın hayatına başladı.Bloğumda daha çok cep telefonları ve mobil işletim sistemleri hakkında bilgi ve haber paylaşımı yapmaktayım.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)
×

Bir Şeyler Ara