☰ Menü
2018 iPhonelar 1 - iPhone,Samsung'un Yeni 'Kırılmaz' OLED Ekran Özelliğine İlerde Sahip Olabilir

iPhone,Samsung’un Yeni ‘Kırılmaz’ OLED Ekran Özelliğine İlerde Sahip Olabilir

Samsung bugün, gelecekte iPhone’larda kullanılmaya başlayabilecek yeni bir “kırılmaz” OLED ekran paneli duyurdu.

Bir basın açıklamasında , Güney Koreli teknoloji devi, yeni OLED panelinin sadece İş Sağlığı ve Güvenliği İdaresi (OSHA) için test yapan bir şirket olan Underwriters Laboratory tarafından onaylandığını söyledi.

Underwriters Laboratuvarı, yeni OLED paneli, askeri dayanıklılık standartlarına dayanan çok çeşitli sert testlere tabi tutmuştu.

Sonuçlar

  • Kırılmaz OLED panelin , 71 dereceden -32 Fahrenheit derecesine kadar çeşitli sıcaklıklarda 1.2 metrelik (yaklaşık 4 fit) bir yükseklikten 26 ardışık düşüş yaşadığı bildirildi.
  • Hatta Samsung’un işaret ettiği 6 metrelik bir düşüşün ardından normalde ABD askeri standartlarından daha yüksek bir performans gösterdi.

Samsung, esnek OLED panelinin plastik bir “bindirme penceresine” yapıştırılan kırılmaz bir alt tabaka kullandığını söyledi. Bu, camlarla kaplı bir pencereye yapıştırılan çoğu modern akıllı telefonlarda kullanılan standart esnek OLED panellerden farklıdır. Cam, hepimizin bildiği gibi, çatlamaya eğilimlidir.

Samsung’un ekranı Hojung Kim, “Dayanıklı plastik pencere, yalnızca kırılmaz özelliklerinden dolayı değil, aynı zamanda cama çok benzeyen hafif, geçirgenliği ve sertliğinden dolayı da taşınabilir elektronik cihazlar için özellikle uygundur” dedi.

Esnek OLED paneller, özellikle kırılmaz olanlar, akıllı telefonların ötesinde geniş bir kullanım alanına sahiptir. Samsung, yeni panosunun yerleşik araba ekranlarında, askeri cihazlarda, taşınabilir oyun konsollarında ve tablet bilgisayar hibridlerinde bulunduğunu belirtiyor.

Samsung’un yanı sıra Apple da yıllardır esnek OLED ekran teknolojisi üzerinde çalışıyor .

Resmi bir UL sertifikası ile esnek OLED teknolojisi, tüketici ürünlerinde kullanıma hazırdır – dolayısıyla Samsung’un yeni paneli önümüzdeki akıllı telefonlarda kullanması olasıdır.

Teknolojiyi kendi cihazlarında kullanmanın yanı sıra, Samsung Display, Apple iPhone için OLED panellerinin de ana tedarikçisi konumundadır . Bu düzenlemenin yakın gelecekte değişeceğine dair hiçbir belirti yok, bu yüzden iPhone’lar gelecekte yeni esnek OLED teknolojisini kullanabilir.

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Özkan Taşlı
Özkan Taşlı
Bloğum ise 12 Ekim 2017 tarihinde yayın hayatına başladı.Bloğumda daha çok cep telefonları ve mobil işletim sistemleri hakkında bilgi ve haber paylaşımı yapmaktayım.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)
×

Bir Şeyler Ara