Ana Sayfa Haber iPhone 8, 8 Plus ve X, ABD’nin iPhone Satışlarının % 61’ini Oluşturdu

iPhone 8, 8 Plus ve X, ABD’nin iPhone Satışlarının % 61’ini Oluşturdu

90
0

CIRP’den gelen yeni bir tüketici araştırmasına göre, Apple’ın yeni 2017 iPhone modelleri – iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X – Amerika’daki iPhone satışlarının yaklaşık% 61’ini oluşturdu. Bu, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın bir önceki yıl aynı çeyrekte aldığı % 72 payından daha düşük.

Kasım ayında (yüksek fiyatlı) iPhone X’in kademeli olarak piyasaya sürülmesi nedeniyle 2016 döngüsüyle karşılaştırmalar yapmak zordur, ancak daha eski iPhone modelleri tatil sezonunda her zamankinden daha iyi satılmış gibi görünüyor.

Ekim’den Aralık 2017’ye kadar, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, CIRP tarafından bildirilen ABD’deki satışların yaklaşık dörtte birini oluşturuyordu. 6s ve 6s Plus,% 8 paya sahip. SE ise aynı periyotta 6s serisi kadar sattı.

Yine, iPhone X ile kısıtlamalar getiriyor ve önemli ölçüde daha yüksek fiyat noktası, önceki yıla kıyasla daha karmaşık hale getiriyor. Bu rapor, iPhone X’in 2017 tatil çeyreğinde toplam iPhone satışlarının yaklaşık% 20’sini oluşturduğunu ve bunun Kasım ayına kadar satışa girmediğini düşündüğümüzde satışların çok önemli bir bölümünü oluşturduğunu tahmin ediyor.

Bu, daha büyük ekran boyutuna yapılan müşteri kısmının artmaya devam ettiğini göstermektedir. 6s Plus, 7 Plus ve 8 Plus toplam satışların % 30’unu oluşturdu ve iPhone X’i satışı ise % 20’lik bir pay aldı. Bu, çeyrekte satılan iPhone’ların yarısının, 4.7 inçten daha büyük ekran boyutlarına sahip olduğu anlamına geliyor.

Apple’ın ekranı 2018 iPhone serisi ile daha da genişletmesi bekleniyor. KGI , şirketin 6.1 inç LCD daha ucuz bir iPhone olan yeni bir 6.4-inç OLED ‘iPhone X Plus’ ve iPhone X’in bir revizyonunu sunacağına inanıyor.

CIRP çalışması, iPhone aralığında ürün karışımını analiz ediyor. Apple, 1 Şubat’ta Q1 (Q4 takvim) kazançlarını açıklayacak . Apple, rekor bir çeyreği tahmin ediyor ve 80 milyar doları aşan geliri aşıyor.