iPhone 5S’e iOS 12 Güncellemesi Gelebilir!

MacGeneration, iOS 12’ye referanslar içeren açık kaynak kodlu WebKit e-posta listesinde olağanüstü bir durum fark etti. Özellikle, bir iPhone 5s simülatöründe çalışan bir WebKit testinin günlüklerini içeren bir bilgi buldu.Bu, iPhone 5S’lerin iOS 12’yi alacağına dair güçlü bir kanıttır.

Apple, iOS 11 ile birlikte iPhone 5 ve diğer 32 bit iOS aygıtları için destek vermeyi bırakmıştı ve şirketin, eskiyen donanımı nedeniyle iOS 12 ile iPhone 5’ler için destek bırakması bekleniyordu. Ancak, bu sefer bu durumda olmayabilir. Önceki raporlarda Apple’ın iOS 12 ile yazılım istikrarını ve performansını geliştirmeye odaklandığını ve büyük bir güncelleme olmayacağını iddia ediyordu. Bu nedenle, Apple’ın, bu güncellemeyi de cihaza vermesi doğru olur.

Apple iPhone 4s ve iPhone 5 modellerini beş yıllık büyük güncellemelere verdi ve bunları sırasıyla iOS 9 ve iOS 10 ile kesti. Bu nedenle, iOS 12’deki iPhone 5’lere yönelik destek, önceki nesillerin verilenden daha uzun bir güncelleme değerine sahip olacaktır.

 

Yazar Hakkında
Toplam 270 yazı
blackcemre
blackcemre
İlk önce Mybb tabanlı bir forum sitesi açtım sonra açtığım forum sitesini Wordpress tabanlı bir blog sitesine dönüştürmeye karar verdim.Mobil işletim sistemleri,yabancı diziler,müzik vs. konularda yazı yazmayı seviyorum.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)
×

Bir Şeyler Ara