☰ Menü
iOS 12 Jailbreak

iOS 12’ye Jailbreak Yapıldı!

iOS 12 , ilk beta geliştiricilere sunulduğundan bir hafta sonra jailbreak yapıldı.

Apple’ın her güncellemesiyle yazılımlarını kırmak zorlaşıyor. Ancak bazı hackerlar Cydia ve tweak’leri güncel tutmak için hala mücadele ediyor.

KeenLab’dan bir güvenlik araştırmacısı olan Liang Chen, iPhone X üzerinde çalışan bir iOS 12 jailbreakini ilk gösteren kişi oldu .

Bir haftadan kısa bir süre içerisinde, KeenLab, bir bilgisayara veya başka bir ek donanıma ihtiyaç duymadan ilk iOS 12 beta’yı jailbreak yapan bir uygulama geliştirdi.

Aşağıdaki video bir iPhone X üzerinde çalışan bir Cydia mağazası yükleyen tam jailbreak işlemini göstermektedir. Chen de cihazın gerçekten iOS 12’yi çalıştırdığını kanıtlamak için Ayarlar uygulamasına gider.

Keenlab şu ana kadar yaptığı jailbreakleri hiç yayınlamadı.

Chen’in videosu, iOS 12’nin (şimdilik) jailbreak olabileceğini kanıtlıyor. Diğer hackerların kendi jailbreak araçlarını oluşturmalarına ilham verecek, ki bu da jailbreak topluluğu için umut vaat ediyor.

Yazar Hakkında
Toplam 270 yazı
blackcemre
blackcemre
İlk önce Mybb tabanlı bir forum sitesi açtım sonra açtığım forum sitesini Wordpress tabanlı bir blog sitesine dönüştürmeye karar verdim.Mobil işletim sistemleri,yabancı diziler,müzik vs. konularda yazı yazmayı seviyorum.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)
×

Bir Şeyler Ara