☰ Menü
iOS 12 Jailbreak

iOS 12’ye Jailbreak Yapıldı!

iOS 12 , ilk beta geliştiricilere sunulduğundan bir hafta sonra jailbreak yapıldı.

Apple’ın her güncellemesiyle yazılımlarını kırmak zorlaşıyor. Ancak bazı hackerlar Cydia ve tweak’leri güncel tutmak için hala mücadele ediyor.

KeenLab’dan bir güvenlik araştırmacısı olan Liang Chen, iPhone X üzerinde çalışan bir iOS 12 jailbreakini ilk gösteren kişi oldu .

Bir haftadan kısa bir süre içerisinde, KeenLab, bir bilgisayara veya başka bir ek donanıma ihtiyaç duymadan ilk iOS 12 beta’yı jailbreak yapan bir uygulama geliştirdi.

Aşağıdaki video bir iPhone X üzerinde çalışan bir Cydia mağazası yükleyen tam jailbreak işlemini göstermektedir. Chen de cihazın gerçekten iOS 12’yi çalıştırdığını kanıtlamak için Ayarlar uygulamasına gider.

Keenlab şu ana kadar yaptığı jailbreakleri hiç yayınlamadı.

Chen’in videosu, iOS 12’nin (şimdilik) jailbreak olabileceğini kanıtlıyor. Diğer hackerların kendi jailbreak araçlarını oluşturmalarına ilham verecek, ki bu da jailbreak topluluğu için umut vaat ediyor.

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Özkan Taşlı
Özkan Taşlı
Bloğum ise 12 Ekim 2017 tarihinde yayın hayatına başladı.Bloğumda daha çok cep telefonları ve mobil işletim sistemleri hakkında bilgi ve haber paylaşımı yapmaktayım.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)
×

Bir Şeyler Ara