iphone visa mobile payment - iOS 12, Yeni NFC Özellikleri Sunacak!

iOS 12, Yeni NFC Özellikleri Sunacak!

Şu anda, iPhone dizisindeki yakın alan iletişimi (NFC) işlevselliği oldukça kısıtlayıcıdır, ancak Apple’ın bu özelliği biraz daha geliştirmek istediği anlaşılıyor.

Apple, The Knowledge’den Cuma günü yayınlanan bir rapora göre , iPhone’un işlevselliğini temassız bir teknoloji parçası olarak genişletmek için yeni NFC tabanlı özellikleri iOS ve iPhone serisine sunmayı planlıyor.

Rapor, Apple’ın iPhone’un bir otel odası kapısının güvenli bir şekilde açılması için bir araç veya sanal bir geçiş kartı olarak hizmet vermek de dahil olmak üzere daha temassız noktalarda kullanılmasını istediğini gösteriyor.

Rapor, Apple’ın bu özelliği zaten test ettiğini ve şirketin Apple Campus’taki özelliği ortaya çıkarmak için HID Global (Apple’ın güvenlik sistemini geliştiren) ile birlikte çalıştığını belirtiyor. Sonuç olarak, çalışanlar kampüsüne erişmek için iPhone’larını kullanıyor.

 

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Özkan Taşlı
Özkan Taşlı
Bloğum ise 12 Ekim 2017 tarihinde yayın hayatına başladı.Bloğumda daha çok cep telefonları ve mobil işletim sistemleri hakkında bilgi ve haber paylaşımı yapmaktayım.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)
×

Bir Şeyler Ara