Ana Sayfa Yabancı Dizi Gözünüzden Kaçmış Olabilecek Yabancı Diziler

Gözünüzden Kaçmış Olabilecek Yabancı Diziler

313
12

Under The Dome (2013-2015)

CBS tarafından yayınlanmış bir dizidir.Türü bilim-kurgu,korku,gizem ve dramdır.Stephen King’in 2009 yılında çıkardığı Under the Dome kitabının dizi haline getirilmiş halidir.

Konusu

Under The Dome,kurgusal küçük kasaba olan Chester’s Mill’de yaşayanların hikayelerini anlatıyor; büyük, şeffaf ve yıkılamaz bir kubbe aniden dünyanın geri kalanıyla bağlantısını keser. Askeri kuvvetler,hükümet ve halk, içeride sıkışan sakinlerin giderek azalan kaynaklara bir çare bulması ve artan gerginliklerle hayatta kalma yollarını bulması gerekirken aynı zamanda kubbeyi yok etmeye çalışmaları gerekmektedir.Kubbenin içinde bir grup insan  kubbenin ne olduğunu, nereden geldiğini ve ne zaman gideceğini anlamaya çalışmak için karmakarışık gizemleri çözmesi gerekmektedir.Acaba kubbeden kurtulacaklar mıdır?

Sezon Bilgisi

Dizi 3 sezon sürmüştür; Her sezon 13 bölümden oluşmuştur.Toplam 39 bölüm yayınlanmıştır.

Humans (2015-Devam Ediyor)

AMC ve Channel 4 tarafından yayınlanan bir dizidir.Türü bilim-kurgudur.

Konusu

Humans dizisi, insanların yaşamını bir nebze kolaylaştıracak ve gündelik yaşamlarına yardımcı olacak sentetiklerin (gelişmiş robot) var olduğu bir zamanda geçiyor.Üretilen sentetiklerin normalde duyguları ve fikirleri yoktur fakat ‘bazı’ sentetikler bilinçlidir ve düşünebilirler tıpkı insanlar gibidirler… Dizi,bilinçli sentetiklerden oluşan bir grup ve onların çevresindeki insanların hayatı üzerine dayalıdır.

Sezon Bilgisi

Dizinin şimdiye kadar 2 sezonu çıkmıştır; Her iki sezonda 8 bölümden oluşmaktadır.Şimdiye kadar toplam 16 bölüm yayınlanmıştır.3.sezon onayı almıştır.3.sezonun 2018 yılı içerisinde yayınlanması planlanıyor.

Scream (2015-Devam Ediyor)

scream tv show ile ilgili görsel sonucu

MTV tarafından yayınlanan bir dizidir.Türü korku ve gizemdir.

Konusu

İlk iki sezon, bir dizi cinayet yaşanmış kurgusal Lakewood adlı kasaba olan yerde geçiyor. Bu cinayetlerin merkezinde kasabanın karanlık geçmişine bir şekilde bağlı olan Emma Duval var.

Youtube’a yüklenen bir videonun yayılmasıyla birlikte cinayetler başlayacak.Lakewood kasabasının sorunlu geçmişi ve karanlık sırları var.Bu işlenen cinayetler 20 yıl önce benzer bir cinayet anılarını canlandırıyor.Kasabanın geçmişi ile bağlantılı genç bir kız olan Emma Duval, katilin ana saplantısı ve bu korkunç cinayetlerin merkezinde. Hem ailesi hem de arkadaşları belirgin bir tehlike altında.Bu grup şehrin karanlık gizemlerini ortaya çıkarmak ve katili bulmak için uğraşacaklar.Özellikle herkes şüpheli olduğu için katili bulmak zorlaşacaktır.

Sezon Bilgisi

Dizinin şimdiye kadar 2 sezonu çıkmıştır;Birinci sezon 10 bölüm,ikinci sezon 14 bölümden oluşmuştur.Şimdiye kadar toplam 24 bölüm yayınlanmıştır.

Dizi 3.sezon onayı almıştır.3.sezonun Mart 2018 ayının içerisinde yayınlanması planlanıyor fakat dizi yeniden başlatıldı dolayısıyla farklı oyuncular ve olaylar olacak.3.sezon toplam 6 bölümden oluşacaktır.

Tyga , CJ Wallace , Keke Palmer , Giorgia Whigham , RJ Cyler , Jessica Sula , Giullian Yao Gioiello ve Tyler Posey adlı oyuncular üçüncü sezonda oynayacak.

Channel Zero

SyFy tarafından yayınlanan bir dizidir.Türü korku,doğaüstü ve dramdır.

Her sezon farklı bir olay işleniyor.

Konusu

Candle Cove (2016) / 1.Sezon

Bir çocuk psikoloğu, kardeşinin ortadan kaybolmasının benzer bir dizi olaya ve aynı zamanda yayınlanan tuhaf bir çocuk televizyon programına bağlı olup olmadığını belirlemek için memleketine geri döner.

 

Sezon Bilgisi

Dizinin şimdiye kadar 2 sezonu çıkmıştır;Birinci sezon 6,ikinci sezonda 6 bölüm yayınlanmıştır.Dizi üçüncü ve dördüncü sezon onayını almıştır.

Harper’s Island (2009)

CBS tarafından yayınlanmış bir dizidir.Türü korku ve gerilimdir.

Konusu

Dizide,Geçmişte Harper Adası’nda John Wakefield’ın birçok cinayet işlediğini ve ada şerifi Charlie Mills tarafından öldürüldüğü biliniyor. Kurbanlardan biri şerifin karısıydı. Ölümünden sonra, Şerif Mills, kızı Abby’yi ailesiyle birlikte yaşamak için gönderir ve o zamandan beri adaya geri dönmez. Abby, 7 yıl sonra en yakın arkadaşı Henry’nin düğünüyle adaya geri döner, ancak cinayet olayları yeniden başlar ve herkes şüphelidir.13 bölümün sonunda Harper Adasının gizemi çözülür ve katil bulunur.

Sezon Bilgisi

1 sezon yayınlanmıştır.Sezon toplam 13 bölümden oluşuyor.

Wayward Pines (2015-Devam Ediyor)

FOX tarafından yayınlanan bir dizidir.Türü korku,gerilim ve bilim kurgudur.

Konusu

Ethan Burke, Idaho’nun Wayward Pines’daki gizemli küçük kasabada iki ajanın kaybolmasını araştıran bir ABD Gizli Servisi ajanıdır. Ethan, dış dünyayla bağlantı kuramayan ve değişik bir kazadan uyanıyor. Ajanların birisini ölü olarak bulurken diğeri eski sevgilisi olan Kate Hewson’ın o kasabaya yerleştiğini görüyor. Wayward Pines sakinleri, Şerif Arnold Pope tarafından uygulanan bir elektrikli çit ve kurallar aracılığıyla yaşıyor.Kaçmak için yapılan herhangi bir teşebbüs, “hesaplaşma” olarak bilinen kamuya açık bir ceza ile cezalandırılır. Ethan, gerçeği keşfetmeye çalışırken eşi ve oğlunu o kasaba da görür aynı şekilde onlarda esrarengiz bir kaza sonrasında burada uyanmışlardır.

Sezon Bilgisi

2 sezon yayınlanmıştır.Birinci sezon 10 bölüm,ikinci sezonda 10 bölüm yayınlanmıştır.Dizi,3.sezon onayını henüz alamadı aynı şekilde dizinin bittiği de doğrulanmadı.