☰ Menü
2018 iPhonelar 1 - Foxconn, 2018 iPhone'ların Seri Üretimi Öncesinde Mevsimlik İşe Alımları Hızlandırıyor

Foxconn, 2018 iPhone’ların Seri Üretimi Öncesinde Mevsimlik İşe Alımları Hızlandırıyor

Eylül ayında Apple’ın 2018 iPhone lansmanından önce şirketin kilit tedarikçisi olan Foxconn, Çin’deki iPhone montaj tesisleri için daha fazla çalışanı işe almaya başladı. Şirketin, sözleşmelerini yenileyen işçilere 2 bin CNY (300 $) kadar tek seferlik bir bonus teklif ettiği bildiriliyor.

Yeni bir iPhone lansmanından birkaç ay önce işçiler için işe alımları hızlandırmak Foxconn’a özgüdür. Şirket, fabrikalarının üretim kapasitesini artırmak ve yeni bir iPhone piyasaya sürüldüğünde genellikle mevcut olan arz-talep dengesizliğini karşılamak için bunu yapıyor. Bu işe alım sezonu, her yılın Kasım ayına kadar sürüyor. Bu noktada Foxconn, iPhone talebinin azalması nedeniyle çalışanların çoğunun gitmesine izin veriyor.

Foxconn, yüksek ön üretim maliyeti nedeniyle iPhone X’u bir araya getirirken geçen yıl beklenenden daha az kar bildirdikten sonra bu yıl daha sıkı maliyet yönetimi politikaları uyguluyor . Foxconn Apple için iPhone’ların çoğunluğunu bir araya getirirken, ikincisi aynı zamanda Pegatron ve diğer küçük Çinli tedarikçilere de gereksinimlerini yerine getirmekten memnun oluyor.

Foxconn, iPhone X için yüksek üretim öncesi maliyetlerinden dolayı 2017’nin dördüncü çeyreğinde beklenenden daha zayıf karlar elde etti ve yeni iPhone’lar için aynı şeyleri önlemek için Foxconn daha sıkı maliyet yönetimi uyguladı İşe alım kampanyasını ekleyerek, 2018 Kasım’a kadar devam etmesi bekleniyor.

Apple’ın bu yıl üç yeni iPhone’u piyasaya sürmesi bekleniyor.

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Özkan Taşlı
Özkan Taşlı
Bloğum ise 12 Ekim 2017 tarihinde yayın hayatına başladı.Bloğumda daha çok cep telefonları ve mobil işletim sistemleri hakkında bilgi ve haber paylaşımı yapmaktayım.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)
×

Bir Şeyler Ara