☰ Menü
Fortnite Rekor Üstüne Rekor Kırıyor - Fortnite Rekor Üstüne Rekor Kırıyor!

Fortnite Rekor Üstüne Rekor Kırıyor!

Hayatta kalma oyunları içerisinde ücretsiz olmasından dolayı büyük bir yükseliş yakalayan Fortnite, kısa süre içerisinde birçok rekoru kırmayı başardı. Bilgisayar, PlayStation 4, Xbox, Android ve İOS gibi oldukça geniş platform üzerinden yayımlanan oyun 200 gün içerisinde oldukça yüksek bir gelire ulaştı. Oyunun sadece İOS sürümü üzerinden 200 günde kazandığı para tam 300 milyon dolar! Fortnite, tamamen ücretsiz olarak yayımlanmasına karşın oyun içerisinde yer alan mağaza üzerinden üyeler alışveriş yapabiliyor. Elde edilen bu gelirin sadece İOS üzerinden elde edildiğini belirten şirketler, toplam olarak tüm platformlar üzerinden elde ettiği geliri paylaşmadılar.

Fortnite İOS Geliri İle Rekor Kırıyor!

Fortnite, İOS üzerinden kısa süre içerisinde milyonlarca kişi tarafından indirilmiş olup aktif olarak oynanmaya başlandı. Oyunun bilgisayar sürümünü ile tamamen eş değer özelliklere sahip olan mobil sürüm, oyuncular arasında büyük rekabet ortamının oluşmasını sağlıyor. İOS üzerinden elde edilen gelirler arasında bir numaraya yerleşen oyun, rakiplerine büyük oranda fark atmış durumda. Fortnite oyunundan önce sıralamanın lider konumunda popüler oyun Clash Royale yer alıyordu. Clash Royale, 200 gün içerisinde 228 milyon dolar elde ederek yayımlandığı tarihte büyük bir başarı elde etmişti.

Listenin ikinci sırasına düşen Clash Royale, hala milyonlarca kişi tarafından oynanmaya devam ediliyor. Listenin üçüncü sırasında ise 200 günde 121 milyon dolar elde eden Honor Kings oyunu takip ediyor. Anlaşılacağı üzere profesyonel oyun şirketlerinin oldukça güzel kazançlar elde ettiğini söyleyebiliriz.

Yazar Hakkında
Toplam 22 yazı
phantaso
phantaso
Yorumlar (Yorum yapılmamış)
×

Bir Şeyler Ara