Filmic 1 1 1 - FiLMiC Pro Uygulaması Artık HEVC Formatında Çekebiliyor!

FiLMiC Pro Uygulaması Artık HEVC Formatında Çekebiliyor!

nJrZag - FiLMiC Pro Uygulaması Artık HEVC Formatında Çekebiliyor!

Film yapımcıları ve profesyoneller tarafından kullanılan iOS’taki en iyi video kayıt yazılımı olan FiLMiC Pro, App Store’da iOS 11 ve macOS’ta desteklenen bir video sıkıştırma standardı olan HEVC (H.265 olarak da bilinir) ile çekebilme özelliği ile güncellendi.

IOS 11 için resmi destek getirmenin yanı sıra yeni FiLMiC Pro sürüm 6.3, çözünürlük ayarları panelinde HEVC kayıt seçeneğini de içeriyor. Depolama dostu format, H.264’ün sıkıştırma oranını iki katına çıkarıyor; bu da kullanıcıların dosya boyutunun yaklaşık yarısı veya daha yüksek kalitede, çözünürlük ve çerçeve hızlarında aynı dosya boyutunda benzer video kalitesi elde ettikleri anlamına geliyor.

H.265 kodlu video çekebilmek için Apple’ın A10 Fusion çipi veya daha üstü, 2017 iPad Pro’ları, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X gibi bir iOS cihazı gerektirdiğini hatırlatalım.

Uygulamanın güncellemesi mevcut kullananlara ücretsiz olarak dağıtılıyor.

Yazar Hakkında
Toplam 270 yazı
blackcemre
blackcemre
İlk önce Mybb tabanlı bir forum sitesi açtım sonra açtığım forum sitesini Wordpress tabanlı bir blog sitesine dönüştürmeye karar verdim.Mobil işletim sistemleri,yabancı diziler,müzik vs. konularda yazı yazmayı seviyorum.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)
×

Bir Şeyler Ara