Filmic 1 1 1 - FiLMiC Pro Uygulaması Artık HEVC Formatında Çekebiliyor!

FiLMiC Pro Uygulaması Artık HEVC Formatında Çekebiliyor!

nJrZag - FiLMiC Pro Uygulaması Artık HEVC Formatında Çekebiliyor!

Film yapımcıları ve profesyoneller tarafından kullanılan iOS’taki en iyi video kayıt yazılımı olan FiLMiC Pro, App Store’da iOS 11 ve macOS’ta desteklenen bir video sıkıştırma standardı olan HEVC (H.265 olarak da bilinir) ile çekebilme özelliği ile güncellendi.

IOS 11 için resmi destek getirmenin yanı sıra yeni FiLMiC Pro sürüm 6.3, çözünürlük ayarları panelinde HEVC kayıt seçeneğini de içeriyor. Depolama dostu format, H.264’ün sıkıştırma oranını iki katına çıkarıyor; bu da kullanıcıların dosya boyutunun yaklaşık yarısı veya daha yüksek kalitede, çözünürlük ve çerçeve hızlarında aynı dosya boyutunda benzer video kalitesi elde ettikleri anlamına geliyor.

H.265 kodlu video çekebilmek için Apple’ın A10 Fusion çipi veya daha üstü, 2017 iPad Pro’ları, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X gibi bir iOS cihazı gerektirdiğini hatırlatalım.

Uygulamanın güncellemesi mevcut kullananlara ücretsiz olarak dağıtılıyor.

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Özkan Taşlı
Özkan Taşlı
Bloğum ise 12 Ekim 2017 tarihinde yayın hayatına başladı.Bloğumda daha çok cep telefonları ve mobil işletim sistemleri hakkında bilgi ve haber paylaşımı yapmaktayım.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)
×

Bir Şeyler Ara