☰ Menü
electra ios 11 3 1 jailbreak faq 985x525 - Electra 11.2-11.4 Beta Jailbreak Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Electra 11.2-11.4 Beta Jailbreak Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Jailbreak nedir?

Jailbreak, Apple’ın duvarlı bahçesinden getirdiği kısıtlamaların kaldırılması sürecidir. Hackerlar, Apple’ın mobil işletim sistemi olan iOS’taki güvenlik açıklarını kullanarak bunu başardı. iOS dosya sistemine ve yöneticiye kök erişimi sağlar, böylece Apple tarafından onaylanmamış bir yazılımı çalıştırabilirsiniz. Kullanıcıların cihazlarının görünümünü özelleştirmek ve ayrıca işlevselliği geliştirmek için jailbreak uygulamaları, ince ayarlar ve temalar yüklemelerine olanak tanır.

Jailbreak Yapmak Yasal mı?

Jailbreak yasaldır. ABD Kongre Kütüphanesi, iPhone, tabletler, akıllı TV’ler ve diğer çok amaçlı bilgi işlem cihazları gibi akıllı telefonlar için Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası (DMCA) muafiyetleri verdi. Bu, telif haklarını ihlal etmeden yazılımlarını değiştirebilme yeteneğini geliştirmeyi seven kullanıcılara olanak sağlar.

Bununla birlikte, Apple’ın jailbreak hakkındaki destek belgesi, “herhangi bir izinsiz yazılımı yükleyen bir iPhone, iPad veya iPod touch’a yönelik hizmeti reddedebileceğini” iddia ediyor. Bununla birlikte, Apple’ın cihazın jailbreakli olduğunu tespit etmesini önlemek için cihazı fabrika ayarlarına geri yüklemek oldukça kolaydır.

Semi-tethered Jailbreak nedir?

Semi-tethered bir jailbreak, hileli bir jailbreak’e benziyor.Cihazınızı her yeniden başlattığınızda, jailbreak olmayan duruma geçer.Telefon üzerinden jailbreak uygulamasını yeniden çalıştırmanız ve tekrar jailbreak yapmanız gerekir.

Electra Jailbreak hangi iOS sürümlerini destekliyor?

Electra uygulamasının son sürümü,

 • iOS 11.4 beta 1-3
 • • iOS 11.3.1
  • iOS 11.3
  • iOS 11.2.5
  • iOS 11.2.2
  • iOS 11.2.1
  • iOS 11.2

Cihazınız iOS 11.1.2 veya daha düşük bir sürümdeyse, Electra Jailbreak’in önceki sürümünü kullanabilirsiniz.

Hangi iOS cihazları Electra iOS 11.3.1 Jailbreak desteğini destekliyor?

Aşağıdaki gibi tüm iOS 11.3.1 uyumlu aygıtları destekler:

 • iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 5’ler
 • 12,9 inç iPad Pro, 2. nesil 12,9 inç iPad Pro, 1. nesil 10,5 inç iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPad Air 2, iPad Air, iPad
 • 5. nesil, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2
 • iPod touch 6G

IOS 11.3.1 – iOS 11.2 için Electra Jailbreak’i nereden indirebilirim?

Electra iOS 11.3.1 jailbreak 2 sürümde geliyor:

 • mptcp sürümü: Bir Apple Developer hesabına ihtiyacı olan multipath tcp exploit kullanır. Daha stabil olduğu düşünülmektedir.
 • vfs sürümü: Bir Apple Geliştirici hesabına ihtiyaç duymayan vfs exploitini kullanır. Ancak başarı oranı mptcp sürümü kadar yüksek değildir.

Electra Jailbreak’i bilgisayar üzeründen kurmak istiyorsanız coolstar’ın web sitesinden indirebilirsiniz.

Electra Jailbreak’i telefon üzerinden kurmak istiyorsanız buradan indirebilirsiniz.

Electra Jailbreak ile iPhone, iPad ve iPod touch’ımı nasıl jailbreak edebilirim?

iOS 11.2-11.3.1 Jailbreak Yapımı

iOS 11.4 Beta 1-3 Jailbreak Yapımı

Electra Jailbreak ile Tweak ve Temaları Kurabilir Miyim?

Evet, Electra iOS 11.3.1 jailbreak, jailbreak işlemi sırasında Cydia’yı da kurur. Bu nedenle jailbreak tweak ve temaları kolay bir şekilde yükleyebilirsiniz.

Hangi Tweaklar iOS 11.4-11.2 ile uyumludur?

iOS 11.2-11.3.1 Uyumlu Tweakler

iOS 11.4 – iOS 11.2 Jailbreak Sonrası Herhangi Bir Önlem Almalı mıyım?

iPhone, iPad veya iPod touch varsayılan kök şifresini değiştirebilirsin.

Neden jailbreak için Apple kimliğimi vermem gerekiyor?

Electra jailbreak, cihazınıza jailbreak uygulamasını yüklemek için Cydia Impactor kullanıyor. Bu uygulamayı cihazınıza yüklemek ve yürütmek için öncelikle geçerli bir Apple geliştirici sertifikasıyla imzalanmış olmalıdır. Geçerli bir Apple Kimliği sağlayarak, jailbreak uygulamasını başlatabilmeniz için cihazınızda ücretsiz bir sertifika oluşturulur ve kurulur.

Electra Jailbreak’in süresi dolar mı?

Electra uygulamasını geliştirici olmayan bir Apple ID ile yüklerseniz, 7 gün çalışır. Süresi dolduğunda, jailbreak uygulamasını tekrar yüklemek için Cydia Impactor’ı kullanabilirsiniz.

Jailbreak sertifikası sona erdikten sonra tweaklar kaldırılacak mı?

Sertifika süresi dolduğunda Cydia ve tweaklarınız cihazınızda kalacaktır.

Electra Jailbreak’i nasıl kaldırabilirim?

unjailbreak.sh dosyasını iOS versiyonunu güncellemeden jailbreak ve tweaks kaldırmak için çalıştırabilirsiniz. Daha fazla bilgi için bu makaleye okuayabilirsiniz.

iOS 11.2 – iOS 11.4 Beta için Electra Jailbreak ile ilgili tüm sorularınızı yanıtladığımızı umuyoruz. Başka sorularınız varsa, lütfen aşağıdaki yorumlardan bize sormaktan çekinmeyin. Onlara cevap vermekten mutluluk duyarız.

Yazar Hakkında
Toplam 270 yazı
blackcemre
blackcemre
İlk önce Mybb tabanlı bir forum sitesi açtım sonra açtığım forum sitesini Wordpress tabanlı bir blog sitesine dönüştürmeye karar verdim.Mobil işletim sistemleri,yabancı diziler,müzik vs. konularda yazı yazmayı seviyorum.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)
×

Bir Şeyler Ara