☰ Menü
Apple Samsung

Apple ve Samsung’un Uzun Süredir Devam Eden Patent Anlaşmazlığı Sona Erdi!

İki rakip cep telefonu şirketi Apple ve Samsung‘un yaklaşık yedi yıldır devam eden patent ihlali davası iki şirketin anlaşmasıyla çözüldüğü açıklandı.

Anlaşmanın ayrıntıları açıklanmadı

İlk olarak Çarşamba günü MacRumors tarafından bildirildiği gibi , bu sabah Kaliforniya’nın Kuzey Bölge Mahkemesi’nde açılan mahkeme belgelerini gerekçe göstererek Apple ve Samsung anlaşmazlığı çözdü. Özellikle, mahkeme belgelerine dayanan her iki şirket de yasal savaşta karşı iddialar da dahil olmak üzere geri kalan iddiaları düşürmeye ve karara bağlamaya karar vermişlerdir.Apple, Samsung’un iPhone’u kopyaladığını ve birçok özelliğini kendi akıllı telefonlarında kullandığını öne sürerek mahkemeye başvurmuştu. Yedi yıla yakın süren dava sonucunda mahkeme Apple’ı haklı buldu ve Samsung’a 1 milyar dolar tazminat ödemesi cezası verdi.

Samsung, karara yaptığı itirazlar sonucu geçen mayıs ayında tazminat cezasını 539 milyon dolara kadar indirmişti.Bloomberg’in haberine göre iki dev şirket, yedi yıllık bu patent davasına son vererek mahkeme dışı bir anlaşma yaptılar. Apple ve Samsung, anlaşmazlığı nasıl çözdükleri konusunda ise hala bir açıklama yapmadılar.
Kaynak:www.iphonehacks.com/2018/06/apple-samsung-patent-dispute-settle.html
Yazar Hakkında
Toplam 270 yazı
blackcemre
blackcemre
İlk önce Mybb tabanlı bir forum sitesi açtım sonra açtığım forum sitesini Wordpress tabanlı bir blog sitesine dönüştürmeye karar verdim.Mobil işletim sistemleri,yabancı diziler,müzik vs. konularda yazı yazmayı seviyorum.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)
×

Bir Şeyler Ara