☰ Menü
Apple iPhone XS Satışlarından Oldukça Memnun - Apple, iPhone XS Satışlarından Oldukça Memnun!

Apple, iPhone XS Satışlarından Oldukça Memnun!

21 Eylülde tüm dünyada satışa sunulan iPhone XS modeli, Apple’ın son zamanlardaki en büyük umudu arasında yer alıyor. Bu model uzun süredir çalışmalarda bulunan Apple, cihazın satış rakamlarını artırabilmek adına iPhone X üretim ve satışlarını dahi durdurdu.  Ekim ayının ortasına kadar gelen süreçte yeni amiral gemi satışlarında bir hayli yüksek çizelgenin ortaya çıktığını görüyoruz. iPhone XS modelinin üretimini yapan Faxconn bugün yeni bir rapor hazırlayarak bilgi paylaşımında bulundu.

Apple, iPhone XS model cihazlarının üretim yetkisini bilindiği üzere Faxconn ve Pegatron firmasına vermişti. Siparişlerdegelen büyük talep nedeni ile Pegatron işçi sayısında yeterli verimi alamadıklarını, bu nedenle stok sorunu olabileceğinden bahsetmişti. Bu gibi durumlarla karşılaşmak istemeyen Apple, Pegatron’a ait olan %40’lık üretim hissesini %10’a düşürerek Faxconn’un üretim durumunu %90’a çıkardı.

iPhone XS Satışları Nasıl Gidiyor

Apple, yeni model amiral gemilerinin henüz yeni satışa sunulmasından dolayı satışlar ile ilgili açıklama yapmaktan şu an için kaçınıyor. Faxconn, son 3 ay içerisinde gelirini %30 artırdığını açıklaması ile beraber Apple’ın satış rakamlarını kısmi olarak ortaya çıkardı. Daha önce satış yapmakta zorlandığı Çin pazarında dahi güzel sonuçlar elde eden Apple, bu yıl çıkarttığı telefon modellerinden 62 milyar dolara yakın net kar elde edecek gibi görünüyor. Ülkemizde vergilerden dolayı oldukça üst fiyatlara satılan yeni model iPhone’lar, beklenen ilgiyi görememiş gibi görünüyor.

Yazar Hakkında
Toplam 25 yazı
phantaso
phantaso
Yorumlar (Yorum yapılmamış)
×

Bir Şeyler Ara