LG G7 Ekranı - 2018'de Çıkacak Olan LCD Ekranlı iPhone'da LG G7'deki Ekranın Kullanılması Bekleniyor!

2018’de Çıkacak Olan LCD Ekranlı iPhone’da LG G7’deki Ekranın Kullanılması Bekleniyor!

Apple’ın 2018 iPhone serisinin, iPhone X’e benzer bir tasarıma sahip 6 inçlik / 6,1 inçlik bir model içermesi ve 700-800 dolarlık bir fiyatı hedeflemek için LCD ekran kullanması bekleniyor.

Apple , birkaç gün önce Apple’ın LG tarafından geliştirilen yeni bir LCD teknolojisini kullanabileceğini ve tedarik zinciri raporunun bu fikre ağırlık verdiğini düşünüyor.

MLCD + olarak bilinen bu ekran, yakın zamanda duyurulan G7 ThinQ akıllı telefonunda kullanılmak üzere LG tarafından geliştirilmiştir.

Geleneksel LCD pikselleri, biri kırmızı, yeşil ve mavi olmak üzere üç alt pikselden oluşur. MLCD +, beyaz olan dördüncü bir altpiksel ekler. Bu, daha parlak bir ekran sağlayan pikselin parlaklığını artırmak için kullanılır.

Ayrıca, iPhone X’de kullanılan OLED ekranın sunduğu tam DCI-P3 renk gamını destekler . Bu genellikle 4K TV’lerle sınırlı geniş bir renk gamıdır.

Business Korea, Apple’ın LG’nin ekranını kullanmayı planladığını öne sürerek tedarik zinciri kaynaklarına değiniyor;

9 Mayıs tarihinde akıllı telefon sektöründe göre, Apple LG onun G7 ThinQ akıllı kullanılan bir MLCD + ekranı bir sonraki 6.1 inçlik iPhone modelinde kullanılması bekleniyor. MLCD + ekranı, IPS LCD ekranından daha az güç tüketimi ile daha parlak bir ekran deneyimi sunar.

 

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Özkan Taşlı
Özkan Taşlı
Bloğum ise 12 Ekim 2017 tarihinde yayın hayatına başladı.Bloğumda daha çok cep telefonları ve mobil işletim sistemleri hakkında bilgi ve haber paylaşımı yapmaktayım.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)
×

Bir Şeyler Ara