☰ Menü
2018 Face ID - 2018 iPhone Modellerinde Face ID Daha Hızlı Çalışacak!

2018 iPhone Modellerinde Face ID Daha Hızlı Çalışacak!

Bir tedarik zinciri raporu, Apple’ın, kilit açma işlemini hızlandırmak ve güvenilirliğini yüzde 300’e kadar artırmak için 2018 iPhone serisinde Face ID algoritmasını geliştireceğini iddia ediyor.

Apple tarafından 2018 iPhone’da kullanılan TrueDepth modülü,iPhone X’de bulunanla aynı kalacak Şirket, TrueDepth kamera sistemine büyük yatırımlar yapmış, 2018 iPhone serisi için herhangi bir radikal değişiklik yapması olası değildir.

Bununla birlikte, iPhone X’in yüz kilidini açmak, diğer cihazların kilidini açmak için yalnızca cihazlarının ön kameraya dayanan diğer Android telefonlarla karşılaştırıldığında daha yavaş hissediyor.

Donanımda herhangi bir gelişme olmaksızın, Apple’ın 2018 iPhone’larda kilit açma işlemini hızlandırmak için algoritmaya odaklandığı anlaşılıyor. Geliştirilmiş algoritma ayrıca Face ID’nin genel güvenilirliğini geliştirmeye yardımcı olacaktır.

Raporda ayrıca, sadece iPhone X Plus’ı çift SIM ile geleceği iddia ediliyor.Diğer iki iPhone modelinde, tek SIM özelliğini kullanmaya devam edecek. Çift SIM telefonlar Amerika Birleşik Devletleri’nde yaygın olmasa da, Hindistan ve Çin gibi Asya pazarlarında tüketiciler arasında son derece popüler.

Apple’ın bu yıl üç yeni iPhone’unu piyasaya sürmesi bekleniyor. Bunların en ucuzları 6.1 inçlik çentikli bir LCD ekrana sahip olacakken, diğer iki model ise 5,8 inç ve 6,5 inçlik OLED paneli kullanacak. Her üç telefon da Face ID işlevselliğine sahip bir TrueDepth kamera sistemine sahip olacak.

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Özkan Taşlı
Özkan Taşlı
Bloğum ise 12 Ekim 2017 tarihinde yayın hayatına başladı.Bloğumda daha çok cep telefonları ve mobil işletim sistemleri hakkında bilgi ve haber paylaşımı yapmaktayım.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)
×

Bir Şeyler Ara