☰ Menü
Ekran Alıntısı 709x525 - 2018 iPad Pro Bu Özelliklerle Gelebilir!

2018 iPad Pro Bu Özelliklerle Gelebilir!

10.5 inç ekranlı iPad Pro; 247,5 mm uzunluğunda 178,7 mm genişliğinde ve 6 mm kalınlığında olacakken, 12.9 inçlik model ise 280 x 215 x 6.4 mm boyutlarında bir kasa ile gelecek.

Ekran boyutunu artırabilmek için Touch ID butonuna yer vermeyecek olan Apple, iPhone X’de olduğu gibi çizgi şeklinde sanal bir navigasyon barı kullanacak.

iPad Pro, daha küçük çerçeveler ve daha büyük ekranlar ile gelecek. Face ID ile, tabletler iPhone X’de bulunana benzer bir TrueDepth kamera da içerecektir.

Smart Connector’un yan taraftan alınıp arka kasaya Lightining girişinin hemen üstüne yerleştirildiği gözüküyor. Bunun sebebi Face ID’in yatay olarak yüzümüzü algılayamaması.2018 model iPad Pro’larda farklı bir Smart Keyboard deneyi ile gelebilir. Ayrıca arka panelde yer alan çift mikrofon sistemiyle birlikte Stereo mikrofon ve hoparlör olacak.Ayrıca tabletin kulaklık jakına sahip olmayacağıda söylentiler arasında.

Kulaklık jakının çıkarılmasıyla ilgili olarak, rapor sadece Apple’ın bunu kaldırmaya karar verdiğini söylüyor. Apple, iPhone 7’de piyasaya sürüldüğünden bu yana iPhone’larda kulaklık jaklarını kaldırmaya başladı, bu yüzden bu haber bir sürpriz değil. Kulaklık jakı olmadan, kullanıcıların kablolu kulaklık takmakiçin Lightning Port’unu kullanması gerekir.

Apple’ın 2018 iOS cihaz serisini Eylül ayında bir basın toplantısında duyurması bekleniyor. İki yeni iPad Pro modeline ek olarak, şirketin ikinci nesil 5.8 inç OLED iPhone X’i, yeni 6.5 inç OLED “iPhone X Plus” ve 6.1 inç LCD iPhone’unu duyurması bekleniyor.

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Özkan Taşlı
Özkan Taşlı
Bloğum ise 12 Ekim 2017 tarihinde yayın hayatına başladı.Bloğumda daha çok cep telefonları ve mobil işletim sistemleri hakkında bilgi ve haber paylaşımı yapmaktayım.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)
×

Bir Şeyler Ara